Sunline - bojlery s tepelným čerpadlem

Sunline

Chcete vyměnit zastaralý systém přípravy teplé užitkové vody, protože Vám dosloužil a hledáte zařízení s úsporným provozem? Rozhodujete se, jestli pořídit solární ohřev vody nebo hledáte zařízení s provozem i v době kdy nesvítí slunce, ale pracuje pro Vás s nízkou spotřebou energie celoročně? Potom je nerezový bojler tepelným čerpadlem SUNLINE tou správnou volbou.

Sunline bojlerBOJLER S TEPELNÝM ČERPADLEM SUNLINE
BTC-190-2.8 WIFI
Sunline bojlerBOJLER S TEPELNÝM ČERPADLEM SUNLINE
BTC-300-2.8 WIFI
Sunline bojlerBOJLER S TEPELNÝM ČERPADLEM SUNLINE
BTC-300-2.8 SC WIFI

Galerie našich realizací

Boilery Sunline s integrovaným TČ
Boilery Sunline s integrovaným TČ
Boilery Sunline s integrovaným TČ
Boilery Sunline s integrovaným TČ
 
 

Bojler s tepelným čerpadlem SUNLINE Vám nabídne:

  • Vysoký výkon a koeficient účinnosti
  • Plášť i zásobník včetně tepelného výměníku z kvalitní nerezové oceli pro dlouhodobou životnost
  • Polyuretanovou izolaci pro maximální uchování tepla
  • Programovatelný multifunkční ovladač s barevným LCD displejem a pokročilými funkcemi
  • Možnost inteligentního nastavení a kontrolu parametrů pomocí smartphonu nebo tabletu
  • Program antilegionela – automatickou termickou ochranu vody
  • Elektrický dohřev o výkonu 2000 W
  • Snadnou montáž a údržbu
  • Možnost chlazení a odvlhčení prostorů

Jak zařízení pracuje?

Bojler s tepelným čerpadlem SUNLINE nasává vnitřní vzduch v domě (sklep, půda, garáž, technická místnost apod.) nebo vzduch z vnějšího prostředí, odebírá z něj tepelnou energii potřebnou k ohřevu teplé vody a vyfukuje ochlazený vzduch (přibližně o 3 – 5 °C). Pracovní rozsah nasávaného vzduchu u bojlerů SUNLINE je od -20 st C do 43 st C. Bojlery s tepelným čerpadlem SUNLINE řady BTC jsou dodávány s nerezovým zásobníkem, který je izolován polyuretanovou vrstvou pro maximální uchování tepla. Vlastní tepelné čerpadlo je umístěné v horní části zařízení. Při provozu tepelného čerpadla dosahuje teplota vody až 60 °C připravené pro Vaši potřebu.

Široké využití

Ochlazený vzduch produkovaný tepelným čerpadlem může být využitý buď přímo v technické místnosti, kde je tepelné čerpadlo umístěno ( velmi výhodné v letních měsících, jelikož se v technické místnosti většinou skladuje i část potravin) nebo může být veden vzduchotechnickým potrubím do vedlejších prostor, které nejen ochlazuje, ale také vysušuje a zabraňuje tvorbě škodlivých plísní. Bojler s tepelným čerpadlem SUNLINE o objemu 300 litrů může být navíc vybaven tepelným výměníkem (modelové označení BTV-300-2.8 SC WIFI) , který lze napojit na další zdroje tepla, například stávající solární kolektory, krbovou vložku apod.

Moderní ovladač s barevným LED displejem a pokročilými funkcemi

Přehledné ovládání nabízí volbu mezi 3 provozními módy – EKONOMICKÝ (s možností až 3 časovačů), AUTOMATICKÝ a ELEKTRICKÝ OHŘEV. Podrobné nastavení parametrů ohřívače je samozřejmostí.

Ovládání pomocí aplikace ve smartphonu nebo tabletu

Tato typová řada bojlerů značky SUNLINE BTC je vybavena možností nastavení a kontrolou parametrů přes WIFI rozhraní. Máte možnost kontrolovat aktuální stav zařízení, nastavovat požadovanou teplotu vody a v případě potřeby vymezit dobu provozu zařízení. Aplikace vám také umožňuje například při odjezdu na dovolenou bojler vypnout a před příjezdem domů si jej opět zapnout na požadovanou teplotu vody.

Program antilegionela

Pro zachování perfektní kvality vody je systém vybaven programem antilegionela. Jedná se o funkci, kdy se automaticky v intervalu jednou za týden ohřeje voda v zásobníku na vysokou teplotu (cca 70 °C) a tím zabrání tvorbě bakterií.

Jednoduchá instalace

Bojlery s tepelným čerpadlem SUNLINE jsou navrženy s ohledem na snadnou manipulaci a montáž. Díky svým kompaktním rozměrům projdou běžnými dveřmi, rychlá instalace bez větších stavebních úprav či snadné nahrazení za vysloužilý bojler jsou samozřejmostí. Stačí mít k dispozici napojení na potrubí studené a teplé vody, místo pro odvod kondenzátu a zdroj 230V/50Hz. Vzduchovody můžete nasměrovat dle potřeby a mohou být z běžného KG potrubí nebo vzduchotechnického flexopotrubí.

Návratnost investice?

Při běžné spotřebě TUV v domácnosti cca 4 roky.

Nejčastější otázky a odpovědi:

1. Jaké parametry mám porovnávat při výběru bojleru?

Vždy doporučujeme porovnávat výkon tepelného čerpadla, koeficient účinnosti (COP – čím vyšší, tím lepší), výkon topné spirály, materiál zásobníku (nerez x smalt) a objem zásobníku TUV. Ten kdo chce spravovat parametry a ovládat navíc bojler přes cloudovou aplikaci, by měl také porovnat, zda nabízené zařízení toto umožňuje.

2. Uvažuji o ohřevu TUV přes solární střešní systém a zvažuji také jako variantu pořízení bojleru s tepelným čerpadlem SUNLINE. Proč by jste mi doporučil systém ohřevu TUV bojlerem s tepelným čerpadlem?

Známá věta dodavatelů solárních systémů je že „slunce ohřívá vodu zdarma“. Ano, pokud v daném časovém úseku slunce svítí, potom je provoz v tomto období výhodný. Mimo tyto dny a roční období je tomu ale zcela naopak. Další věcí je celková výše investice a její návratnost.

3. Jaká je tedy návratnost investice u bojleru s tepelným čerpadlem SUNLINE?

Je to ovlivněno velikostí bojleru s tepelným čerpadlem a spotřebou TUV. U průměrné čtyřčlenné rodiny se uvádí cca 4 roky.

4. Jak náročná je instalace bojleru s tepelným čerpadlem SUNLINE?

Vlastní „vodařské“ připojení je stejné jako u běžného elektrického bojleru na TUV. Navíc se připojuje pouze odvod kondenzátu. U vzduchovodů jsou různé varianty umístění a i zde je instalace jednoduchá.

5. Mohu zavěsit bojler SUNLINE na stěnu?

Ne, pro tuto instalaci není vhodný.

6. Jaké jsou nejlepší varianty pro umístění vzduchového potrubi?

Nasávání a výfuk je možné provést z venkovního prostředí nebo v případě bungalovu z půdního prostoru. Lze také provést nasávání z jedné a výfuk do druhé místnosti, ale je potřeba tyto místnosti propojit (většinou ve starší zástavbě – sklepy). V letních měsících lze při odpojení z hrdel bojleru vychladit místnost kde je bojler instalován a skladovat zde např. potraviny.

7. Z jakého materiálu doporučujete instalovat vzduchové potrubí?

Můžete používat klasické KG oranžové potrubí 150 mm, koncové napojení na hrdla bojleru doporučujeme cca 70 cm z izolovaného flexo potrubí z důvodu servisu. Potrubí doporučujeme izolovat.

8. Mohu připojit bojler SUNLINE na fotovoltaickou elektrárnu?

Ano, pokud ji máte instalovánu FVE, doporučujeme toto připojení. Bojler bude napájen jako celek a získáte do něj energii s koeficientem účinnosti tepelného čerpadla.

9. Je vhodné využít provoz bojleru SUNLINE k odvlhčování vzduchu v místnosti?

Ano, je to jedna z druhotných výhod tohoto zařízení.

10. Mohu instalovat bojler v koupelně?

Můžete, ale není to pro RD ideální-doporučujeme některou z technických místností. U komerčních instalací toto doporučení neplatí.

11. Je možné připojit k bojleru SUNLINE jiný zdroj tepla-např. z krbového výměníku nebo dodatkový solární panel?

Ano. Umožňuje to model BTC 300-2.8 SC, který má instalován další výměník. Pro model 190 litrů to z důvodu malého akumulačního objemu nádrže nenabízíme.

12. Rád bych při našem častém cestování dával bojler do útlumu a před příjezdem nastavil zpět na původní teplotu, abychom měli při příjezdu dostatek TUV. Má bojler SUNLINE řady BTC takovou funkci?

Pro Vás je ideální cloudové ovládání a kontrola parametrů přes aplikaci. Bojer SUNLINE řady BTC uvedete při odjezdu do útlumu a před návratem jej na dálku ohřejete na požadovanou teplotu.

13. Stavíme dřevostavbu a bude vytápěna podlahovými topnými rohožemi. Je vhodné si instalovat bojler s tepelným čerpadlem SUNLINE do naší dřevostavby?

Ano - ideální, doporučujeme.

14. Stavíme pasivní dům s tepelnou ztrátou do 3 kW a chtěli bychom použít jeden bojler SUNLINE na ohřev TUV a druhý bojler s dodatečným výměníkem v kombinaci s dohřevem z krbové vložky na vytápění do podlahového systému. Je tato varianta vhodná?

Máme poměrně často takové dotazy. Na ohřev TUV ano - doporučujeme. Co se týká vytápění do podlahového systému, není k tomu primárně jakýkoliv bojler TUV s tepelným čerpadlem určený. Tím nechci odpovědět, že bychom takové zákazníky nemněli a že takové aplikace nejsou v provozu.

15. Na jakou teplotu se ohřívá voda v bojleru s tepelným čerpadlem SUNLINE?

Je to dle Vašeho nastavení a spotřeby vody. Přednastaveno je 55 oC, ohřev je možné nastavit v rozmezí 40-60oC. Každých 14 dnů se automaticky spustí program antilegionela,kdy dojde z hygienických důvodů k přehřátí na 70oC.

16. Co se stane, když dojde k výpadku elektřiny a zpětnému zapnutí?

Zařízení bude pracovat v režimu nastavení před výpadkem elektřiny.

17. Nemám ve sklepě signál WIFI, je to problém pro provoz zařízení?

Ne. Cloudové ovládání je jako jedna z možností ovládání. Bojler s tepelným čerpadlem SUNLINE budete ovládat přímo na jeho ovládacím panelu.

18. Je možné z vaší strany zajistit dopravu bojleru na naši adresu?

Ano. Zajišťujeme přes paletovou přepravu GEIS a doprava je zdarma.

Mgr. Antonín Poler
Hledáte pro svůj dům či firmu nejvhodnější řešení?
Chcete získat více informací o možnosti dotační podpory?
Zavolejte nám nebo napište,
naši odborníci se vám rádi budou věnovat.

Montujeme produkty těchto značek