head-uzky-60px-02

ziva-firma-logo-120px

Úterý, 28 Září 2021

Vitosol 300-T

5_vitosol_300_TVysoce výkonný vakuový trubicový kolektor Vitosol 300-T pracuje na osvědčeném principu tepelných trubic (Heatpipe), čímž nabízí mimořádně vysoký stupeň provozní bezpečnosti. Jednou z oblastí použití kolektorů Vitosol 300-T jsou aplikace u kterých je potřebné počítat s delšími fázemi silného slunečního záření bez odběru tepla, tzv. fáze stagnace. Suché napojení trubic ve sběrači a integrované omezení teploty zabezpečuje mimořádně vysokou provozní bezpečnost. 

Princip tepelných trubic (Heatpipe) pro vysokou provozní jistotu

U tohoto funkčního principu solární médium neproudí přímo přes trubice. Namísto toho nosné médium cirkuluje ve speciálním absorbéru, kde se vypařuje vlivem slunečního záření a prostřednictvím výměníku tepla odevzdává teplo solárnímu médiu.

Duotec:

5a_vitosol_300_TPatentovaný výměník Duotec je složen ze dvou protilehlých dílů, které plně obklopují kondenzátory jednotlivých trubic a mimořádně dobře tak absorbují teplo, které následně odevzdávají teplonosné kapalině proudící uvnitř výměníku.

Jednoduchá montáž a údržba

Při montáži je možné kolektory osvědčeným nástrčným systémem s vlnitými trubkami z ušlechtilé oceli velmi lehko vzájemně spojit. Jednotlivé trubice je možné axiálním pootočením přesně nasměrovat na slunce. Napojení trubic se realizuje suchou cestou, tedy bez přímého kontaktu mezi nosným médiem a směsí vody s glykolem. Tímto vzniká perfektní spojení trubic, které umožňuje i výměnu jednotlivých trubic při naplněném zařízení .

Zabezpečení proti přehřátí

I extrémně intenzivní sluneční záření nemůže Vitosolu 300 nijak uškodit. Jeho integrované omezení teploty ho bezpečně chrání před přehřátím.

Vysoce kvalitní materiály

Pro spolehlivost, provozní bezpečnost a dlouhou aktivní životnost na vysoké úrovni jsou k dispozici vysoce kvalitní nerezavějící materiály. Používají se zde mimo jiné i borosilikátové sklo, měď a ušlechtilá ocel.

Výhody na první pohled:

  • Vysoce efektivní vakuový trubkový kolektor podle principu Heatpipe pro vysokou provozní spolehlivost
  • Plochy absorbéru necitlivé proti nečistotám integrované do vakuových trubek se sol-titanovou povrchovou úpravou
  • Efektivní přenos tepla díky plně obklopeným kondenzátorům v dvoutrubkovém tepelném výměníku Duotec
  • Trubky se dají optimálně nasměrovat ke slunci a tím se maximalizuje využití energie
  • Vysoce účinná tepelná izolace krytu sběrače minimalizuje tepelné ztráty
  • Integrované omezení teploty reguluje při velmi vysokých teplotách kolektoru proudění tepla
  • Jednoduchá montáž díky montážním a spojovacím systémům Viessmann
  • Zajímavý design kolektoru, kryt sběrače v barvě RAL 8019 (hnědá)