head-uzky-60px-02

ziva-firma-logo-120px

Úterý, 28 Září 2021

Vitosol 200-T

4_vitosol_200_TVitosol 200-T představuje vakuový trubicový kolektor s přímým prouděním, který je ideální pro montáž nezávislou na poloze. Se svým novým designem sběrače se Vitosol 200-T harmonicky integruje do střechy. 

Efektivní využití slunečního tepla

Absorbéry se sol-titanovým povrchem zachycují mimořádně velké množství sluneční energie a tímto zabezpečují vysokou účinnost. Vysoce účinnou tepelnou izolaci přitom zabezpečuje vakuum v trubicích. Takto nevznikají téměř žádné tepelné ztráty mezi trubicemi a absorbérem a kolektor proto dokáže i ze slabého slunečního záření vytěžit maximum energie.

Vysoká energetická výtěžnost z dlouhodobého hlediska

Sluneční kolektory společnosti Viessmann jsou dimenzovány pro nadprůměrnou životnost, kterou zabezpečují vysoce kvalitní materiály, odolné proti korozi, např. borosilikátové sklo, měď a ušlechtilá ocel.4a_vitosol_200_T Absorbér je integrován do vakuové trubice. Tento konstrukční princip ho chrání před povětrnostními vlivy, jakož i před znečištěním a zabezpečuje trvalou využitelnost energie.

Rychlá a bezpečná montáž

Kolektory typu Vitosol 200-T se vyrábějí jako prefabrikované modely. Pomocí svého nového inovativního nástrčného systému se trubice dají montovat jednoduše a rychle a to v jakékoliv poloze, bez nutnosti nářadí. Trubice pouze zastrčíte do rozdělovací trubky – jeden klik – a hotovo. Jednotlivé trubice se potom dají otáčet a nasměrovat optimálně směrem ke slunci.

Výhody na první pohled:

  • Vysoce efektivní vakuový trubkový kolektor s přímým průtokem pro velké využití solární energie
  • Univerzální použití díky svislé montáži nezávislé na poloze a vodorovné na střechách a fasádách
  • Jednoduché a bezpečné připojení jednotlivých trubek díky novému a inovačnímu zásuvnému systému
  • Plochy absorbéru necitlivé proti nečistotám, které jsou integrovány do vakuové trubice
  • Trubky se dají optimálně nasměrovat ke slunci a tím se maximalizuje využití energie
  • Vysoce účinná tepelná izolace krytu sběrače minimalizuje tepelné ztráty
  • Jednoduchá montáž pomocí upevňovacího systému Viessmann a připojovací vlnité trubky z ušlechtilé oceli
  • Přípojka výstupu a vratné vody na jedné straně přes sběrné potrubí integrované v krytu sběrače minimalizuje náklady na trubkové spoje